Ankieta

Dodaj Usuń
urzędy / instytucje/kościoły

Kościół.jpgKościół św. Kazimierza znajduje się w Kartuzach przy ulicy Dworcowej 8.

Biuro parafialne czynne: we wtorki i piątki w godzinach między 9.00 - 11.00m w środy i czwartki 15.00 - 17.00.

Msze święte w kościele:

7:00, 7:30 (w kaplicy), 8:30, 9:45, 11:00, 12:15, 19:00, 20:30 ( w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień)

W święta tzw. zniesione - 6:15, 7:00 (w kaplicy), 8:30, 9:45, 17:00, 19;00 (18:00 w miesiącach X-III) 

W dni powszednie - 6:30 (w adwencie roraty o 6:15), 7:00 (kaplica 7:15 w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień), 8:30, 19:00 (18:00 w miesiącach X-III)

Dane kontaktowe:

tel. 58 681-18-04, 58 685-33-99

www.kartuzy.kazimierz.pl

biuro@kazimierz.kartuzy.pl

Duszpasterze Parafii św. Kazimierza: obecnie

Proboszcz - od 1 lipca 2003r
ks. dr Ryszard RÓŻYCKI, tel. 058/6811804 i 058/6853399

Wikariusze:
ks. mgr Czesław NARLOCH (od 1 lipca 2007), tel. 058/6813020
ks. mgr Grzegorz KUDELSKI 9od 1 lipca 2008) tel. 058/6811800

duszpasterstwie wspomagaja nas:
ks. prałat mgr Tadeusz MISIORNY (proboszcz w latach 1983-2003), tel. 058/6854193
i ks. kanonik Gerard MARKOWSKI


Duszpasterze Parafii św. Kazimierza w latach 1983-2008

Parafia św. Kazimierza w Kartuzach powstała w październiku 1983 roku, jej pierwszym proboszczem został ks. mgr Tadeusz Misiorny (dotychczasowy proboszcz w Kiłpinie), a pierwszym wikariuszem ks. Andrzej Srebrzyński, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach.
Ks. Andrzej Srebrzyński pracował w parafii św. Kazimierza do dnia 28 lutego 1987 roku.
Od dnia 3 lipca 1984 do 1 września 1985 wikariuszem był ks. Ryszard Zieliński.
Ks. Roman Dobrzewiński od 1 marca 1987 do 30 czerwca 1988.
Od 1 lipca 1986 ks. dr Wacław Dokurno do 1 lipca 1989.
Od 1 lipca 1988 do 30 czerwca 1992 ks. mgr Piotr Grabowski.
Od 1 lipca 1989 do 3 listopada 1993 ks. Janusz Grzybek.
Od 1 lipca 1992 do 30 czerwca 1994 wikariuszem parafii był ks. mgr Ryszard Różycki, który po ukończeniu studiów doktoranckich we Francji (1994-2000) powrócił do parafii w maju roku 2000, jest asystentem kościelnym Katolickiego Liceum i Gimnazjum oraz wykładowcom teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie; a z dniem 1 lipca 2003 zostaje proboszczem parafii.
Od 3 listopada 1993 do 30 czerwca 1994 wikariuszem parafii był ks. Jerzy Wilkosz.
Od 1 lipca 1994 do 30 czerwca 2000 wikariuszami parafii byli ks. mgr Franciszek Pudlewski i ks. mgr Marek Kaleta.
Od 1 lipca 2000 w parafii jako wikarzy pracują ks. mgr Krzysztof Kosobucki (do 8 września 2004) i ks. mgr Adam Kałduński (do 30 czerwca 2005).
Z dniem 9 września 2004 wikariuszem zostaje ks. dr Wojciech Klawikowski do 30 czerwca 2006.
Od 1 lipca 2005 do 30 czerwca 2006 wikariuszem jest ks. mgr Wojciech Prądziński;
od 1 lipca 2006 do 30 czerwca 2007 ks. mgr Tomasz Osmałek,
od 1 lipca 2006 do 15 października 2007 ks. mgr Dariusz Ryłko,
od 15 października 2007 do 30 czerwca 2008 ks. mgr Maciej Piwiński.
Z dniem 1 lipca 2007 wikariuszem zostaje ks. mgr Czesław Narloch, a od 1 lipca 2008 ks. mgr Grzegorz Kudelski.

Do Parafii św. Kazimierza należą mieszkańcy następujących ulic w Kartuzach:
Abrahama, Bielińskiego, os. Derdowskiego, Dworcowa, Dworzec, Gdańska, Hallera, Jeziorna (n-ry3-23 nieparzyste), Kolejowa, Kościuszki, Kościerska, 3 Maja (n-ry2-32 parzyste), Parkowa, Piłsudskiego, Przy Torach, Rynek, Sędzickiego (n-ry 1-23 nieparzyste), os. Sikorskiego, Tredera
Oraz następujące miejscowości: Burchardztwo, Dzierżążno - Wybudowanie, Grzybno - Dolne, Kaliska, część Mezowa.

W latach 1983-2000 do parafii należało również Grzybno i Piecyska, które od października 2000 stanowią osobną parafię.
 

Dane pochodzą ze strony www.kazimierz.kartuzy.pl

Wróć