Ankieta

Facebook
Dodaj Usuń
zarządzający

Spotkanie sołeckie 6.05.2015

Na licznym spotkaniu (14 osób) oprócz nowej rady pojawili sie członkowie "starej rady sołeckiej" oraz mieszkańcy Mezowa. Na spotkanie został zaproszony Dyrektor Szkoły w Dzierżążnie - administrator naszego obiektu oświatowego czyli przedszkola. Poruszono następujące tematy:

- Sołtys Gabriela Elgert złożyła podziękowania dla odchodzącej rady sołeckiej za pomoc i wsparcie przez osiem lat oddanej pracy na rzecz wsi Mezowo. W podziękowaniu zacytowała Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

- porozumienie z Dyrektorem -  mozliwość organizacji spotkań mieszkańców Mezowa na poddaszu przedszkola, wyposażenie salki w stoły i krzesła, w późniejszym terminie wyposażenie kuchni. W salce pojawią się nagrody, dyplomy i puchary dla wsi Mezowo.

- analiza zagospodarowania terenu wokół przedszkola - nowe ogrodzenie wokół budynku - dla bezpieczeństwa dzieci i obiektu, nadal będzie łatwy dostęp do boiska i placu zabaw dla wszystkich mieszkańców

- Dzień Mezowa - ustalono datę 30 maj 2015 (sobota) - ustalono wstępny program, wszyscy obecni na spotkaniu obiecali mocne zaangażowanie i sponsoring 

- pytania do Radnego Mezowa - ustalono zasady lepszej komunikacji ze społeczeństwem Mezowa poprzez portal społecznościowy Facebook, mieszkańcy mogą w ten sposób zadawać nurtujące ich pytania. 

- wycinka drzew wzdłuż ulicy Kiełpińskiej - otrzymaliśmy bezpośrednią informacje (7 maja) od leśniczego, że na wniosek Radnego, firmy wywożącej nieczystości oraz rolników nadleśnictwo zostało zobligowane do drastycznej wycinki drzew ponieważ gmina nie posiada budżetu na wynajem podnośnika do przycięcia konarów. Po usunięciu części lasu będzie nasadzona nowa roślinnośc w formie krzewów.

Kolejne spotkanie sołeckie odbędzie się przed organizacją 8 Dnia Mezowa w rocznicę 800 - lecia wsi Wadzino (Mezowo). Zapraszamy chętnych do współpracy.

 

Wróć