Sport

III runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym

Na wstępie Klub Strzelecki Dziesiątka w imieniu całego zarządu chciałby podziękować Panu Burmistrzowi Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu za wsparcie finansowe. Podziękowania należą się również radnym Gminy Kartuzy p. Mariuszowi Treder i Andrzejowi Bystroń za pomoc w tym wyjeździe jak i w tych nadchodzących.

III runda Pucharu Polski za nami.

W ostatni weekend, czyli od 11 do 14 czerwca odbywała się w Zielonej Górze III Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym.

Zachęceni sukcesem naszych dziewczyn w Bydgoszczy, postanowiliśmy wziąć udział również w tych zawodach. Ogółem w zawodach wzięło udział prawie 250 zawodników w różnych kategoriach i dyscyplinach strzeleckich.
Do Zielonej Góry pojechały dwie nasze zawodniczki: Diana Malotka-Trzebiatowska oraz Izabela Frymark. Obie startowały w kategorii karabinka pneumatycznego 40 strzałów – juniorek.

Pomimo dokuczliwego upału panującego na południu Polski, wyniki naszych „snajperek” przedstawiają się naprawdę rewelacyjnie. W strzelaniach głównych, Iza zdobyła 392,4 punktów i ostatecznie 18 miejsce w klasyfikacji ogólnej . Diana zdobyła 408,8 punktów i drugie miejsce co dało jej możliwość wystąpienia w finale. W tymże finale, po zaciętej walce o każdą dziesiątą punktu Diana ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu zdobywając 182 punkty! Gratulujemy wspaniałego występu.