Ankieta

Facebook
Dodaj Usuń
Aktualności

4.jpg Ryszard Orliński, zawodnik Kartuskiego Klubu Taekwon-do, wywalczył przed miesiącem tytuł najlepszego zawodnika na świecie w karate sportowym federacji WIASKA! To największy sukces w dotychczasowej karierze mieszkańca Mezowa.

1.jpg Zawody odbyły się w Krakowie. Warto dodać, że organizacja imprezy tej rangi według przepisów WIASKA (Word Amateur Sport Karate Association) została przyznana Polsce po raz pierwszy w historii. Turniej miał też szczególny akcent dla jednego z mieszkańców powiatu kartuskiego - Ryszarda Orlińskiego z Mezowa.

3.jpg Zawodnik ten otrzymał bowiem powołanie do kadry narodowej na te wyjątkowe mistrzostwa. Trenerzy reprezentacji nie mogli jak się okazało podjąć lepszej decyzji, gdyż nasz krajan zaprezentował fantastyczną formę, sięgnął tam po dwa medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

2.jpg Orliński zgłoszony został do startu w formułach semi i light contact w kategorii powyżej 91 kg. Przygotowany do imprezy przez trenerów Wacława Przepiórkę (Kartuski Klub Taekwon-do) oraz Dariusza Gumowskiego (klub bokserski Sako Gdańsk) spisał się kapitalnie zdobywając tytuł mistrza świata w semi-contact oraz brązowy medal w light-contact. Mało tego, gdyby nie kontuzja ręki odniesiona w półfinałowej walce drugiej z formuł, niewykluczone, że miejsce na podium byłoby jeszcze wyższe!

Choć to zdecydowanie największy sukces Ryszarda Orlińskiego w dotychczasowych startach, i przed wyjazdem do Krakowa mógł się pochwalić nie lada osiągnięciami w sportach walki. W dorobku ma m.in. brązowe medale Mistrzostw Europy w kick-boxingu i karate sportowym, a także wicemistrzostwo Polski w Taekwon-do. Jest posiadaczem czarnych pasów All Style Karate (3 dan) oraz Judo (1 dan).

autor Bartek Gruba www.kartuzy.info


 

Wróć