Ankieta

Facebook
Dodaj Usuń
Aktualności

zawody_czechy.jpg

Udany występ Diany w Pilźnie.

 
Diana Malotka-Trzebiatowska po raz kolejny udowodniła, że jest w dobrej formie strzeleckiej. Bez kompleksów wystartowała w prestiżowych zawodach Grand Prix Pilzna, które odbyły się w ubiegły weekend tj. w dniach 14-17 stycznia 2016r, właśnie w Pilźnie w Czechach. Zawody w Pilźnie cieszą się dużym zainteresowaniem świata strzeleckiego. W tym roku w zawodach brali udział zawodnicy z 15 krajów świata w wielu dyscyplinach strzeleckich. Diana wystartowała w kategorii juniorek, jak zwykle w konkurencji karabinka pneumatycznego 40 strzałów czyli w skrócie – kpn40 juniorek. 
 
W pierwszym dniu zawodów tej konkurencji, w eliminacjach do finału na 31 zawodniczek  Diana z wynikiem 413,9 punktów po czterdziestu strzałach, wywalczyła drugą pozycję za Weroniką Bykowską (416,7 punktów). Taką samą wartość punktową uzyskała trzecia z kolei Natalia Kochańska ale w tym przypadku o kolejności zadecydowała liczba trafionych dziesiątek i ostatniej serii. Do finału zakwalifikowało się oprócz w/w jeszcze pięć zawodniczek. W finale Diana po raz kolejny udowodniła, że mimo młodego wieku jest w stanie walczyć bez kompleksów… Zdobyła 204,4 punktów i drugie miejsce. O zaledwie 0,2 punktów lepsza okazała się Czeszka Nikola Foistova (204,6 punktów)!!!
 
Sobota, czyli drugi start Diany również był udany. Po starcie kwalifikacyjnym nasza zawodniczka weszła do finału z trzeciej lokaty zdobywając po czterech dziesięciostrzałowych seriach 413,8 punktów. W finale zajęła drugie miejsce z dorobkiem 203,6 punktów. Wyprzedziła ją również Polka, Katarzyna Komorowska z Łodzi uzyskując 207,4 punktów.
 
Końcowy komunikat za zawodów w Pilźnie: Results_GP_2016_Pilsen
 
Dla nie zorientowanych w temacie; trafione punkty na dużych zawodach strzeleckich liczą laserowe systemy liczące, które są w stanie wychwycić dziesiąte części punktów przekładające się na milimetry położenia przestrzeliny na tarczy. Np. dziesiątka centralna to 10,9 punktów ale np dziesiątka którą zaledwie drasnął śrut to już 10,0. Ta sama zasada dotyczy pozostałych wartości punktowych na tarczy.
 
Wszystko wskazuje na to, że wpisanie Diany od stycznia 2016 roku na listę reprezentantki Polski z Kadry Narodowej było dobrą decyzją. Dobry występ w Pilźnie umożliwił kartuskiej zawodniczce start w Monachium w ostatnim tygodniu stycznia w zawodach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy które odbędą się w lutym, w Gyor na Węgrzech.
 
Pozdrawiam KS Dziesiątka Kartuzy
Wróć