Ankieta

Facebook
Dodaj Usuń
Aktualności

Ostatni weekend 25-28.06.2015 okazał się być bardzo owocny i to nie tylko ze względu na odbywające się w plenerach Złotej Góry Truskawkobranie, ale również dlatego, że na odbywających się we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym nasza zawodniczka, Diana Malotka-Trzebiatowska, nieźle „namieszała” wśród utytułowanych zawodniczek zdobywając drugie miejsce a tym samym tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji karabinka pneumatycznego 40 strzałów!

Sukces jest tym większy z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że Diana zdobyła 206,2 punktów pokonując w finale samą Sylwię Bogacką z „Gwardii” Zielona Góra – 185,6 punktów ( Sylwia Bogacka zdobyła srebrny medal na olimpiadzie w Londynie w 2012r), po drugie dlatego, że po raz pierwszy na podium Mistrzostw Polski stanęła Juniorka! Na stronie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego również skomentowano ten fakt.
Artykuł PZSS
Diana nieznacznie przegrała z Agnieszką Nagay – 206,7 punktów, zawodniczką klubu „Orzeł” Łódź. ( 0,5 dziesiętnych punktu )

Druga nasza zawodniczka biorąca udział w tych zawodach, Iza Frymark zdobyła w tej samej konkurencji 49 miejsce z wynikiem 397 punktów, co biorąc pod uwagę rangę zawodów i klasę jej konkurentek,  jest nie lada wyczynem.
Szczegółowy komunikat końcowy z Mistrzostw Polski na PZSS (strona
32-33):

Występ naszych zawodniczek wyraźnie pokazuje, że w strzelectwie przy stosunkowo niewielkim nakładzie kosztów, można osiągać wspaniałe wyniki. Mając tak utalentowane i pracowite zawodniczki nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Dziękujemy za wsparcie władz Gminy Kartuzy, Nasze dziewczyny nie zawiodły!
Klub Strzelecki Dziesiątka chciałby bardzo podziękować Panu Burmistrzowi Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu za wsparcie finansowe, bez którego ten wyjazd nie doszedł by do skutku.
Podziękowania należą się również radnym Gminy Kartuzy p. Mariuszowi Treder i Andrzejowi Bystroń za pełne zaangażowanie i sponsorowi za zatankowanie samochodu.