Ankieta

Facebook
Dodaj Usuń
Imprezy

 IV miejsce dla MEZOWA !!!  

67.JPG Burmistrz Kartuz i Rada Sołectwa Mezowa zorganizowały wspaniałe rozgrywki między sołectwami. Na start zgłosiło się 13 drużyn. Od 5 lat to najliczniejsze uczestnictwo wsi Gminy Kartuzy tzn: Pomieczyńska Huta, Bącz, Mezowo, Kiełpino, Brodnica Górna, Smętowo Chmieleńskie, Łapalice, Borowo, Dzierżążno, Stara Huta, Mirachowo, Kaliska, Sitno.

V Sołeccze Rozegraceje zostały pierwszy raz zorganizowane w Mezowie. 3 lipca w niedzielę o godz. 15.00 na boisku przy przedszkolu zebrali się mieszkańcy Mezowa, goście oraz zarządzający Gminą Kartuzy. Pierwszy raz widzieliśmy tak liczną grupę sołtysów w naszym sołectwie bo aż 13. Każdy z nich otrzymał od Mezowa grosik na szczęście i czapeczkę.

7h.jpg O godz. 15:00 Pani Burmistrz Mirosława Lehman i sołtys Mezowa Gabriela Elgert przywitały gości i oficjalnie otworzyły Sołeckie Rozegracje 2011 w Mezowie.Program imprezy był bardzo bogaty. Zobaczyliśmy występ dziecięcego zespołu Orliki z Dzierżążna, występ zespołu Retro Voice, występ  Izy Kąkol - laureatki Szansy na sukces. Najbardziej emocjonujące były konkursy "rzut beretem", "kadra Euro 2012", "przeprawa przez rzekę", "wesołe trio", "stonoga".  Ok godz. 20 publiczność uczestniczyła w konkursach oraz podsumowano wyniki konkursów:

5 konkurencji - najlepsza ekipa

  1. Rzut beretem - Kiełpino
  2. Kadra Euro 2012 - Mezowo
  3. Przeprawa przez rzekę - Łapalice
  4. Wesołe trio - Pomieczyńska Huta
  5. Stonoga - Smętowo Chmieleńskie

66.JPG  I miejsce Pomieczyńska Huta , II miejsce Łapalice, III miejsce Brodnica Górna

o 20:30 odbyła się biesiada po kaszubsku z zespołem BLIZA, a ok 21:30 zobaczylismy występ zespołu MEGAM. Do godz.24 trwała zabawa z DJ-em

galeria

Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom, którzy uczestniczyli w przygotowaniach do Sołeckich Rozgrywek.

2.JPG  3.JPG  4.JPG  5.JPG

Wróć