Ankieta

Facebook
Dodaj Usuń
Aktualności

 Szanowni Państwo !!!

Z pewnością wielu z Państwa zauważyło, że w związku z rozbudową Mezowa i Burchardztwa przybywa nowych mieszkańców. Przy okazji budowy Pomorskiej Kolei Metropolitarnej wyszedłem z dwiema propozycjami. Pierwsza to budowa przystanku PKP w Mezowie. Druga to pomysł  przywrócenia dawnego przejazdu kolejowego w Burchadztwie w kierunku ulicy Gdańskiej. 
W wielu miejscach mają Państwo możliwość wyrażenia akceptacji, tych  pomysłów poprzez złożenie podpisu na tzw. "listach poparcia". 
Niezmiernie miło mi poinformować, że pomysły cieszą się dużym zainteresowaniem. Na chwilę obecną pod tymi inicjatywami podpisało się już około 300 osób. Należy także nadmienić, że poparcie jest zarówno ze strony mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Swoje poparcie wyrazili między innymi najwięksi pracodawcy w okolicy: Państwo Gawin właściciele firmy „Farmjug” z siedzibą w Dzierżążnie ul. Boczna 2, Pan Mariusz Treder z Dzierżążna – właściciel kilku stacji kontroli pojazdów, Pan Krzysztof Bertling właściciel Market KABE w sieci Groszek w Dzierżążnie oraz inni przedsiębiorcy widzących w tym pomyśle możliwość rozwoju naszej miejscowości.
W związku z powyższym proszę o poinformowanie o możliwości złożenia podpisu na liście poparcia tej inicjatywy swoich sąsiadów i znajomych. 
Listy czekają na Państwa w następujących punktach: 
Market KABE „Groszek” w Dzierżążnie ul. Kartuska;
sklep ogólnospożywczy „Evita” w Dzierżążnie ul. Boczna;
sklep spożywczy w Burchardztwie;
stacja kontroli pojazdów w Dzierżążnie ul. Kartuska 10A;
Sołtys Mezowa – p. Gabriela Elgert
Proponowana lokalizacja stacji PKP Mezowo to ulica Kiełpińska przy przejeździe kolejowym. Natomiast przejazd kolejowy między Burchardztwem 
a ul. Gdańską zostałby odtworzony dla przejazdu samochodów osobowych 
i ruchu pieszego, co w poważnym stopniu odciążyłoby ruch na ulicy Kościerskiej w Kartuzach, skracając jednocześnie mieszkańcom Burchadztwa wyjazd w kierunku Trójmiasta. Proszę wziąć pod uwagę, że sprawa jest nagląca, ponieważ w listopadzie br. powinien zostać ogłoszony przetarg na modernizację linii kolejowej Kartuzy – Gdańsk w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i wybudowanie takiego przystanku i odtworzenie przejazdu musiałoby zostać w nim ujęte.
Jak już wspomniałem na początku – pomysł został bardzo pozytywnie odebrany przez naszych mieszkańców. Jest mi z tego powodu bardzo miło. Proszę więc o zaangażowanie każdego z nas i wyrażenie poparcia dla tej jakże ważnej dla mieszkańców Mezowa i Burchardztwa inicjatywy.
W razie pytań lub wątpliwości pozostaję do dyspozycji telefonicznej bądź osobistej, tel. 606 – 728 – 318.
 
Z wyrazami szacunku
Andrzej Bystron
 
Wróć